The complete All-Region 7-AAAAA teams were released on Monday, May 15.
Listed below are the all-region athletes from the Berkeley County School District.
All-Region 7-AAAAA Teams
Baseball
Berkeley
Coach of the Year Landy Cox
Player of the Year Jeffrey Zeigler
Third baseman Jesse Free
Catcher Hayden Dawson
P/OF Rhett Legette
Cane Bay
Pitcher John Shelton
First baseman Noah Panezich
Outfielder Tyler Pruitt
Goose Creek
Catcher Jackson Price
Stratford
Catcher Travis Lott
P/3B Josh Davis
Shortstop Dylan Stewart
Girls Soccer
Berkeley
Midfielder Alyssa Morrell
Defender Caitlin Lacey
Midfielder Shelby McCutchen
Cane Bay
Midfielder Kelsey Tyson
Fullback Chloe Mims
Forward Reagan Chafin
Goose Creek
Goalkeeper Jenna Collier
Center back Selayah Mwangu
Stratford
Goalkeeper/midfielder Allison Veazey
Boys Soccer
Berkeley
Midfielder Jacob Fillmore
Cane Bay
Goalkeeper Jordan Thompson
Midfielder Ryder Wishart
Midfielder Jose Herrera
Goose Creek
Midfielder Leo Alvarado
Defender Jose Perdomo
Stratford
Defender Charles Morgan
Striker Saif Quzah
Defender Jonas Dasilva
Softball
Berkeley
Coach of the Year Kelley Dillon
Pitcher Gracie Decuir
Shortstop Jersey Silver
Centerfielder Brooklynn Stueness
Catcher Haylee Wilkerson
Cane Bay
Player of the Year SS Smiley Kinloch
Third baseman Mallena Wright
Catcher Hailey Howell
Goose Creek
Pitcher Kylie Smith
Catcher Alex Flowers
Stratford
Pitcher Raegan Shriver
Shortstop Camryn Weatherford
Outfielder Laine Toler
Tennis
Berkeley
No. 1 Singles Josh Giannelli
No. 2 Singles Hugh Huxford
Cane Bay
No. 1 Singles Landon Lytchfield
No. 2 Singles Jonah Streff
Goose Creek
No. 1 Singles Mateo Coleman
Stratford
No. 1 Singles Brady Hurd
No. 3 Singles Benjamin Martin
Girls Track and Field
Berkeley
LJ/TJ Jaquoia Williams (Field Athlete of the Year)
100 hurdles Sereena McQueen
Discus Karmen Taylor
Cane Bay
200/400 Shiann Addison (Track Athlete of the Year)
Stratford
4x100 Relay
Boys Track and Field
Berkeley
100/LJ DJ Chisolm
200 meters Jeremiah Mack
110 hurdles Jaquon Williams
4x100 Relay
Cane Bay
1600/3200 Zane Jackson (Track Athlete of the Year)
4x800 Relay
Goose Creek
400 meters Kareem Lewis
Stratford
400 hurdles Owen Smith
Triple jump Walter Williams
Golf
Stratford
Blake Lee